Black Red White

Komunikacja skrojona na miarę dla największej grupy meblarskiej w Polsce

Dom to znacznie więcej niż tylko 4 ściany. To przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą oraz wkładają serce i wysiłek w to, by posiadał swoją unikalną atmosferę i był wypełniony pozytywnymi emocjami. Samodzielne projektowanie własnego „m” niesie ze sobą radość, choć dla wielu osób stanowi też wyzwanie. Konsumenci muszą zmierzyć się z wieloma dylematami – jaki kolor, jakie wykończenie, jaki design to tylko wybrane pytania, na które muszą odpowiedzieć. Z pomocą przychodzi im Black Red White – największa grupa meblarska w Polsce, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Jak jednak przekonać konsumentów, że producent mebli może być doradcą, który pomoże zamienić wizję w rzeczywistość?

Black Red White potrzebowało komunikacji skrojonej na miarę, pełnej porad i inspiracji, z których mogą skorzystać klienci będący w trakcie urządzania swojego domu lub mieszkania. Naszym celem było pozycjonowanie marki jako tej, która wyznacza trendy i przeprowadza klienta cały proces urządzania wnętrz. Pretekstem do tego stała się kampania promocyjna mebli tapicerowanych, które stanowią istotną kategorię produktów dostępną w salonach Black Red White.

Naszym celem było dostarczyć garść inspiracji dla konsumentów oraz podkreślić szeroką ofertę mebli tapicerowanych – ich styl, zgodność z najnowszymi trendami oraz wielofunkcyjność. W efekcie powstał poradnik aranżowania komfortowego domu „Żyj wygodnie”, na który składały się propozycje mebli, oraz komentarze ekspertów – psychologów czy redaktorów magazynów wnętrzarskich. Katalog był dostępny na oficjalnej stronie BRW oraz został rozesłany do mediów w ramach wysyłki kreatywnej, która zawierała także filiżankę, koc oraz patchworkową poduszkę wykonaną z różnych tkanin, przez co podkreśliliśmy wybór aż 295 tkanin.

Inspirowanie oraz podążanie za trendami było jednym z wyróżników Black Red White, dlatego zaproponowaliśmy stworzenie pierwszego w historii marki Trendbooka pokazującego, co będzie na topie w aranżacji wnętrz w kolejnym sezonie. W jego powstanie zaangażowaliśmy znanych ekspertów z branży wnętrzarskiej i designu, którzy wsparli nas merytorycznie oraz uczestniczyli w selekcji kluczowych trendów. Od tego czasu Klient co roku przygotowuje kolejne wydania swojego autorskiego Trendbooka Black Red White.

W ramach długofalowej współpracy z klientem, wzmianki o marce pojawiały się nie tylko na łamach kluczowych mediów piszących o urządzaniu wnętrz (Cztery Kąty, Dobre Wnętrze, Moje Mieszkanie, M jak Mieszkanie), lecz także w prasie oraz na portalach kobiecych (Pani Domu, Przyjaciółka, Glamour, kobieta.gazeta.pl). Przy okazji wysyłek kreatywnych, relacje z tzw. „unboxingu” pojawiały się również na najbardziej zasięgowych profilach społecznościowych redakcji oraz dziennikarek.

Sector: Handel detaliczny + rekreacja

Więcej projektów