Huawei: warsztaty fotograficzne dla mediów w Namibii  

WOW! Naprawdę te zdjęcia są wykonane smartfonem? 

H+K Warsaw zorganizowało dla Huawei press trip. Jego celem było pokazanie, że fotografia mobilna osiągnęła poziom zaawansowania pozwalający jej konkurować z profesjonalnymi aparatami fotograficznymi, a także przedstawienie niezwykłych możliwości najnowszego telefonu Huawei P30 Pro.

Do wzięcia udziału w projekcie H+K Warsaw zaprosiło przedstawicieli 14 kluczowych redakcji z 9 rynków regionu. Press trip i połączone z nim warsztaty fotografii mobilnej miały się odbyć w jeszcze nieodkrytej części świata.

Na miejsce wyjazdu wybrano Namibia, nie bez przyczyny nazywaną najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Ta nieoczywista destynacja zapewniła bogactwo krajobrazów – wysokie klify, wydmy i pustynie – oraz niepowtarzalne światło, które w przypadku fotografii odgrywa kluczową rolę. Namibia to także dom kilkunastu grup etnicznych o fascynujących zwyczajach. Ze względu na nieodkrytą urodę i wartości kulturowe, które dopiero miały zaistnieć w relacjach dziennikarskich, kraj wydał się idealnym poligonem doświadczeń fotograficznych.

H+K Warsaw zaprosiło na wyjazd dziennikarzy z 9 krajów regionu (Dania, Finlandia, Norwegia, Austria, Polska, Turcja, Węgry, Czechy i Słowacja). Reprezentowali oni najważniejsze tytułu na rynku, takie jak Vogue, Marie Claire czy Elle. Ich zadanie polegało na opublikowaniu pod hashtagiem #UndiscoveredNamibia serii fotorelacji z wyprawy oraz przygotowaniu niepowtarzalnych, wykonanych samodzielnie materiałów do publikacji w magazynach. Wsparcie merytoryczne zapewnił prowadzący warsztaty Kristian Dowling.

Warsztaty trwały 4 dni. Każdy poświęcony był innej lokalizacji i skupiał się na innych funkcjach aparatu oraz innym rodzaju fotografii. Dziennikarze odwiedzili m.in. miasteczko Katutura zamieszkałe przez plemię Himba, rezerwat przyrody Erindi, wioskę Saan czy Spitzkoppe. Press trip zakończyła wizyta w Walvis Bay, wycieczka do kolonii fok Cape Cross oraz off road w pojazdach 4×4 przez plażę i wydmy Sandwich Harbour, gdzie testowano tryb szerokokątny, a także fotografię w świetle dziennym i przy pełnym słońcu. Uzupełnieniem warsztatów był autorski tutorial Kristiana Dowlinga, utrwalający najważniejsze zasady fotografii mobilnej, wykorzystany później w materiałach poeventowych.
Sector: Branża technologiczna

Więcej projektów