W kwietniu br. do grona klientów Hill+Knowlton Strategies dołączyła EDP Energia Polska. Agencja prowadzi dla spółki działania z obszaru komunikacji korporacyjnej. 

H+K odpowiada za stworzenie i wdrożenie strategii komunikacji korporacyjnej EDP Energia Polska. Do obowiązków agencji należy między innymi doradztwo komunikacyjne, prowadzenie biura prasowego i media relations oraz wsparcie kryzysowe i issue management.  

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku i jest członkiem międzynarodowej Grupy EDP, notowanej na giełdzie Euronext Lisbon. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. W zeszłym roku EDP Energia Polska zakontraktowała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 5 MWp. Spółka dąży do ponadtrzykrotnego zwiększenia sprzedaży w 2022 r., nie wliczając w to wzrostu, jaki zapewni firmie niedawna akwizycja Soon Energy.

Działania realizuje zespół w składzie: Julia Laptyonok (lider projektu), Jakub Janaszkiewicz, Barbara Janasz. Nadzór strategiczny nad projektem pełni Alicja Lewandowska-Wolińska, dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej.